Yeovil District Swimming Club Logo

YDSC
Yeovil District Swimming Club

Trophies

Girls Style (Margaret-Rose Style Cup)
Girls 10U 50m Butterfly
Girls 12U 50m Freestyle
Girls 10U 50m Breaststroke
Girls 10U 200m IM
Girls 9U 25m Freestyle (The White Family Trophy)
Girls 9U 25m Butterfly
Girls 9U 25m Breaststroke
Girls 9U 25m Backstroke
Girls 15-16 100m Breaststroke
Girls 15-16 50m Freestyle
Girls Open 400m Freestyle (The John Hart Challenge Trophy)
Girls Open 50m Freestyle
Girls 15-16 200m IM
Girls 13-14 50m Freestyle
Girls Open 100m Freestyle (Michael Hart Cup)
Girls 13-14 200m IM (The E. Cookson Perpetual Cup)
Girls 15-16 100m Freestyle (JD Saunders Challenge Cup)
Girls Open 200m Butterfly (Shirley Strickland Memorial Trophy)
Girls 17+ 50m Freestyle
Girls 13-14 100m Backstroke (A. Harvey Trophy)
Girls 17+ 200m IM
Girls Open 100m Butterfly (Marsh-Pattinson Cup)
Girls 15-16 100m Backstroke (YLSC Banfield Cup)
Girls Open 800m Freestyle
Girls 17+ 100m Butterfly
Girls 15-16 100m Butterfly (The Cowie Family Trophy)
Girls Open 200m Breaststroke (Bevan Family Trophy)
Girls 17+ 100m Breaststroke
Girls Open 1500m Freestyle (The Aitchison Family Trophy)
Girls Open 200m IM
Girls 10U 50m Backstroke (The Hake Family Trophy)
Girls Open 400m Individual Medley (The Marsh Cup)
Girls Open 200m Freestyle (Perpetual Challenge Trophy)
Girls 12U 100m Freestyle (Y.L.S.C Casket Cup)
Girls 13-14 100m Freestyle (YLSC Challenge Bowl)
Girls 17+ 100m Freestyle (Kirsty Hine Memorial Shield)
Girls Open 200m Backstroke (Doreen White Shield)
Girls 13-14 100m Butterfly (YLSC Hazel Brown Cup)
Girls 12U 200m IM
Girls 10U 50m Freestyle
Girls 17+ 100m Backstroke

Boys Open 200m IM
Boys Open 200m Backstroke(Andrew Chamberlain Shield)
Boys Open 1500m Freestyle
Boys Open 100m Backstroke(The Stevens Family Trophy)
Boys 17+ 100m Butterfly
Boys Open 50m Freestyle
Boys 13-14 200m IM(MD Pitkins Cup 1975)
Boys 10U 50m Breaststroke(The Sherborne Trophy)
Boys 13-14 50m Freestyle
Boys Style Cup(Johnson Wood Style Cup Boys)
Boys 9U 25m Butterfly(The Chard Trophy)
Boys 13-14 100m Backstroke
Boys 15-16 100m Backstroke(Clements Trophy)
Boys 10U 100m IM
Boys 9U 25m Backstroke
Boys 10U 50m Backstroke(The Hague Family Trophy)
Boys 10U 50m Butterfly
Boys 9U 25m Breaststroke
Boys Open 200m Freestyle(George Hart Challenge Trophy)
Boys 12U 50m Freestyle
Boys 12U 100m Breaststroke(The Vincent Trophy Under 12 Breaststroke)
Boys 12U 100m Freestyle
Boys 15-16 100m Butterfly(The Seagar Family Trophy)
Boys Open 800m Freestyle(The Carter Family Trophy)
Boys 13-14 100m Freestyle(The Tipler Family Trophy)
Boys 9U 25m Freestyle
Boys 13-14 100m Butterfly(TSV Anderten V.1897)
Boys 12U 100m Butterfly(TSV Anderten V.1897)
Boys Open 100m Butterfly
Boys 15-16 100m Breaststroke(Yeovil Swimming Club Challenge Cup)
Boys 17+ 200m IM
Boys 13-14 100m Breaststroke(Borden Cup Garcons)
Boys 17+ 100m Freestyle
Boys 12U 200m IM
Boys 10U 200 IM
Boys 10U 50m Freestyle(Boon Brown Trophy)